Sue Townsend: A 13 és háromnegyed éves Adrian Mole titkos naplója
Készítette: B.K. 7.c
Azért ezt a könyvet választottam, mert anyukám korábban olvasta és ő ajánlotta. Okos döntés volt, hogy elfogadtam az ajánlatot, mert tényleg nagyon jó.
Csak annyit tudok a szerzőről, hogy ez a legsikeresebb könyve.
Ennek a könyvnek van még egy második része is, de anyukám szerint az első része sokkal szórakoztatóbb.
A főszereplő fiúnak, Adrian Mole- nak kissé felfordult, zűrös élete van. Édesanyjával, apjával és szeretett kutyájukkal él egy házban, Angliában. Nagyon szereti a verseket és neki is van egy-két saját irománya. A könyvben szerelmes lesz és szerelmével, Pandorával sok iskolai kalandon esnek át. Pl.: a zoknis incidens. Ugyanis az iskolában csak fekete zokniban lehet megjelenni, de Adrian amikor "lázadó korszakban van" akkor piros zokniban megy el az iskolába és ebből a végén tüntetés lesz, amit Pandora és Adrian robbantanak ki. Adrian belép egy "Irgalmas Szamaritánusok" nevű klubba, ahol azt a feladatot kapja, hogy ápoljon egy szűrőtlen cigarettát szívó, elég öreg káromkodó és néhol disznó vicceket pufogtató Bert Baxter nevű vénembert. Szegény Adrian majd felfordul a sok munkától. Sőt időközben elköltözik az anyja Mr. Lucasszal, aki most vált el a feleségétől. De ez a "költözősdi" egy külön történet. Ráadásul még a kutya is megszökik és még az apját kirúgják a munkahelyéről. Szóval, mint mondtam, elég felfordult élete van.
Nekem a könyvben nagyon szimpatikussá vált Adrian nagyija. Bár nem tudom miért, mert nagyon szigorú és nincs még egy ilyen nagyi. Pl.: nem szól Adrian-hez és az apjához kb. egy hónapon keresztül, mert eltörték az egyik tejes kancsóját. Remélem már értitek ,hogy miről beszéltem amikor megemlítettem a "szigorú" szót.
Ez egy humoros, összetett műfajú könyv. Az író napló formájában vezette elém a történetet. Tényleg olyan mintha oda adta volna valaki a titkos naplóját, hogy olvassam el. Biztosan újra olvasom, mert nagyon jó!
Azoknak ajánlom, akik az olyan könyveket szeretik, amiben sokféle esemény és kapcsolat van kibontakozóban. Nem úgy értem , hogy akik a "közhelyes" jó könyveket szeretik. Mert vannak, akik az olyan könyveket szeretik, amiben egy rejtély van a központban és minden a körül forog. Ez a könyv olyan, mint egy mese könyv, amibe sokféle mesét írtak és ezek a mesék a könyv végén egy mesévé érnek össze.
bagolysor
2014. szeptember 29., hétfő
Cassandra Clare: Csontváros - A végzet ereklyéi 1.
Készítette: T.S. 6.c
"- Igazad van - mondta Jace - embereket nem lehet csak úgy megölni. - A kék hajú fiúra mutatott, akinek résnyire szűkült a szeme. - De ez nem ember, kislány. Talán embernek látszik és úgy is beszél, mint egy ember, talán még a vére is olyan mint egy emberé. Igazából viszont egy szörnyeteg."
Vérfarkasok. Vámpírok. Tündék és boszorkányok. Démonok. Alvilágiak és angyalok. Mindegyikről hallhattál, olvashattál már valahol. De találkoztál már egy olyan világgal ahol mindezeket együtt megtalálod? Mit szólnál ahhoz ha mindaz, amiben hittél, láttál, szerettél, amiben éltél, teljesen megváltozna? Ha nem is az vagy, akinek egész addigi életedben gondoltad magad?
"- Ti megőrültetek! - jelentette ki Clary, és igyekezett minél távolabb húzódni Jace-től - Hívtam a rendőrséget (...)
- Hazudik - jelentette ki Alec, de arcára kiült a kétely. - Jace, szerinted...
Nem tudta befejezni a mondatot. Ebben a pillanatban a kék hajú fiú egyetlen hatalmas üvöltéssel elszakította kötelékeit, és rávetette magát Jace-re."
Cassandra Clare egy fantasztikus, részletesen kidolgozott világot fest le. Főszereplőnk a 16 éves Clary valójában nem is az, akinek gondolta magát... Még az emlékei sem a sajátjai....
Gondtalanul élt szeleburdi anyjával, nevelőapjával Luke-kal, és legjobb barátjával Simonnal. Mindaddig míg egy gyilkosság szemtanúja nem lesz. De hogyhogy a gyilkosokat csak ő látja? És nem is gyilkosok voltak? Mert hát ugye holttest nélkül nincs merénylet...
"Jace felemelte a kezét, a karjáról lecsúszott a sötét ruhaujj, és kivillantak a csuklójára, kézfejére, tenyerére tetovált titokzatos jelek. - Tudod jól, mi vagyok - mondta Jace.
A megkötözött srác koponyájában egész hátul megcsikordult a második fogsora.
- Árnyvadász - sziszegte."
Testükön tetoválásszerű, aranyló jelek húzódnak. Nesztelenül mozognak, akár egy ragadozó. Magukat Nephilimeknek, más néven Árnyvadásznak hívják. De mire vadásznak?
"- Démonok - felelte Jace. - Ők nem a mi világunkból jöttek. Pusztítanak. Addig rombolják a világot, míg el nem fogy. Aztán jön a következő. Az Angyal azért teremtett minket, Nephilimeket, hogy megvédjük az embereket a démonoktól."
A mondik nem látják az árnyvadászokat, Clary mégis képes erre. Ezt próbálja kideríteni az ifjú árnyvadász Jace, aki angyali külseje ellenére igaz bunkó módjára viselkedik.
Elviszi Claryt a New York-i intézetbe, ahol Jace a barátaival él. Clarynek nem csak az ellenszenvet tanúsító árnyvadászokkal kell megküzdenie: miközben Jace-szel volt, édesanyját elrabolta egy démon! De mi köze egy démonnak az ő anyjához? Clarynek egy hatalmas felfedezést kell tennie: édesanya egykor árnyvadász volt, így az ő ereiben is Nephilim vér csörgedezik. Claryre egy teljesen új világ vár, ahol a szerelmi életébe belépő Jace még több bonyodalmat okoz.
Eredetileg ez egy háromrészes sorozatnak indult: Csontváros, Hamuváros, Üvegváros. Olyan nagy sikere lett, hogy az írónő úgy döntött, told hozzá még három részt: Bukott angyalok városa, Elveszett lelkek városa, Mennyei tűz városa.
Aki belekezd a Csontvárosba, annak azt javaslom, hogy olvassa el minimum a következő 2 részét (Hamuváros, Üvegváros), mert úgy olvashat egy kerek, egész, izgalmas történetet.
Inkább lányoknak ajánlanám ezt a sorozatot, mivel jelentős szerepe van a szerelemnek, de aki nem riad vissza az érzelmektől, nyugodtan a kezébe veheti a könyvet.
7.-8. osztályosoknak javaslom, mivel van benne egy-két erősebb akciójelenet.
Továbbá akinek erős a fantáziája és vágyik az érdekes fordulatokra, erősen ajánlom ezt a könyvet. Mert fordulatok vannak benne. De olyan zseniálisan építette fel a szerző a sorozatot, hogy a végére minden máshogy van, mint ahogy az elején hitted. Voltak olyan részek, ahol le kellett tennem egy percre a könyvet, hogy végiggondoljam, hogy is van ez.
Készítette: T.S. 6.c
"- Igazad van - mondta Jace - embereket nem lehet csak úgy megölni. - A kék hajú fiúra mutatott, akinek résnyire szűkült a szeme. - De ez nem ember, kislány. Talán embernek látszik és úgy is beszél, mint egy ember, talán még a vére is olyan mint egy emberé. Igazából viszont egy szörnyeteg."
Vérfarkasok. Vámpírok. Tündék és boszorkányok. Démonok. Alvilágiak és angyalok. Mindegyikről hallhattál, olvashattál már valahol. De találkoztál már egy olyan világgal ahol mindezeket együtt megtalálod? Mit szólnál ahhoz ha mindaz, amiben hittél, láttál, szerettél, amiben éltél, teljesen megváltozna? Ha nem is az vagy, akinek egész addigi életedben gondoltad magad?
"- Ti megőrültetek! - jelentette ki Clary, és igyekezett minél távolabb húzódni Jace-től - Hívtam a rendőrséget (...)
- Hazudik - jelentette ki Alec, de arcára kiült a kétely. - Jace, szerinted...
Nem tudta befejezni a mondatot. Ebben a pillanatban a kék hajú fiú egyetlen hatalmas üvöltéssel elszakította kötelékeit, és rávetette magát Jace-re."
Cassandra Clare egy fantasztikus, részletesen kidolgozott világot fest le. Főszereplőnk a 16 éves Clary valójában nem is az, akinek gondolta magát... Még az emlékei sem a sajátjai....
Gondtalanul élt szeleburdi anyjával, nevelőapjával Luke-kal, és legjobb barátjával Simonnal. Mindaddig míg egy gyilkosság szemtanúja nem lesz. De hogyhogy a gyilkosokat csak ő látja? És nem is gyilkosok voltak? Mert hát ugye holttest nélkül nincs merénylet...
"Jace felemelte a kezét, a karjáról lecsúszott a sötét ruhaujj, és kivillantak a csuklójára, kézfejére, tenyerére tetovált titokzatos jelek. - Tudod jól, mi vagyok - mondta Jace.
A megkötözött srác koponyájában egész hátul megcsikordult a második fogsora.
- Árnyvadász - sziszegte."
Testükön tetoválásszerű, aranyló jelek húzódnak. Nesztelenül mozognak, akár egy ragadozó. Magukat Nephilimeknek, más néven Árnyvadásznak hívják. De mire vadásznak?
"- Démonok - felelte Jace. - Ők nem a mi világunkból jöttek. Pusztítanak. Addig rombolják a világot, míg el nem fogy. Aztán jön a következő. Az Angyal azért teremtett minket, Nephilimeket, hogy megvédjük az embereket a démonoktól."
A mondik nem látják az árnyvadászokat, Clary mégis képes erre. Ezt próbálja kideríteni az ifjú árnyvadász Jace, aki angyali külseje ellenére igaz bunkó módjára viselkedik.
Elviszi Claryt a New York-i intézetbe, ahol Jace a barátaival él. Clarynek nem csak az ellenszenvet tanúsító árnyvadászokkal kell megküzdenie: miközben Jace-szel volt, édesanyját elrabolta egy démon! De mi köze egy démonnak az ő anyjához? Clarynek egy hatalmas felfedezést kell tennie: édesanya egykor árnyvadász volt, így az ő ereiben is Nephilim vér csörgedezik. Claryre egy teljesen új világ vár, ahol a szerelmi életébe belépő Jace még több bonyodalmat okoz.
Eredetileg ez egy háromrészes sorozatnak indult: Csontváros, Hamuváros, Üvegváros. Olyan nagy sikere lett, hogy az írónő úgy döntött, told hozzá még három részt: Bukott angyalok városa, Elveszett lelkek városa, Mennyei tűz városa.
Aki belekezd a Csontvárosba, annak azt javaslom, hogy olvassa el minimum a következő 2 részét (Hamuváros, Üvegváros), mert úgy olvashat egy kerek, egész, izgalmas történetet.
Inkább lányoknak ajánlanám ezt a sorozatot, mivel jelentős szerepe van a szerelemnek, de aki nem riad vissza az érzelmektől, nyugodtan a kezébe veheti a könyvet.
7.-8. osztályosoknak javaslom, mivel van benne egy-két erősebb akciójelenet.
Továbbá akinek erős a fantáziája és vágyik az érdekes fordulatokra, erősen ajánlom ezt a könyvet. Mert fordulatok vannak benne. De olyan zseniálisan építette fel a szerző a sorozatot, hogy a végére minden máshogy van, mint ahogy az elején hitted. Voltak olyan részek, ahol le kellett tennem egy percre a könyvet, hogy végiggondoljam, hogy is van ez.
2014. szeptember 25., csütörtök
Jeff Kinney: A harmadik kerék - Egy ropi naplója 7.
Készítette: F.D. 5.c
Ezt a könyvet anyukámtól kaptam. Sok barátomtól hallottam, hogy jó könyv. Először a filmet láttam, onnan tudtam, hogy ha a film ilyen jó, a könyv se lehet rosszabb.
Jeff Kinney a szerző, ő írta és rajzolta is. A könyvváltozatból film is készült. A filmrendező mindig egy kicsit átalakítja a történetet. A történet egy Greg Heffley nevű gyerekről szól, akinek bemutatják az otthoni és az iskolában történő kalamajkáit is. A két főszereplő Greg és Rowley. A történet általában az iskolában és Greg otthonában játszódik. Ebben a részben Greg megtudja, hogy az iskola bált rendez, ezért kéne találnia egy lányt az ő évfolyamán, akivel elmehetne. Barátjával egyre zűrösebb kalandokba keverednek. A végén nagyon rossz dolgok sülnek ki ebből az egészből.
Szerintem nagyon jó ez a könyvsorozat. Már izgatottan várom a következő részt.
Készítette: F.D. 5.c
Ezt a könyvet anyukámtól kaptam. Sok barátomtól hallottam, hogy jó könyv. Először a filmet láttam, onnan tudtam, hogy ha a film ilyen jó, a könyv se lehet rosszabb.
Jeff Kinney a szerző, ő írta és rajzolta is. A könyvváltozatból film is készült. A filmrendező mindig egy kicsit átalakítja a történetet. A történet egy Greg Heffley nevű gyerekről szól, akinek bemutatják az otthoni és az iskolában történő kalamajkáit is. A két főszereplő Greg és Rowley. A történet általában az iskolában és Greg otthonában játszódik. Ebben a részben Greg megtudja, hogy az iskola bált rendez, ezért kéne találnia egy lányt az ő évfolyamán, akivel elmehetne. Barátjával egyre zűrösebb kalandokba keverednek. A végén nagyon rossz dolgok sülnek ki ebből az egészből.
Szerintem nagyon jó ez a könyvsorozat. Már izgatottan várom a következő részt.
Rick Riordan: Az utolsó olimposzi - Percy Jackson és az olimposziak 5.
Készítette: F.G.J. 6.d
Ezt a könyvet azért választottam, mert mind a négy előző részét olvastam már. Ez a könyv a Percy Jackson és az olimposziak című könyvsorozat ötödik és egyben utolsó részt. Az első két könyvből filmadaptáció is készült.
Tavaly főszereplőink, Percy és barátai egy hatalmas veszély felkelésének lehettek tanúi: a titánkirály, Kronosz hűséges szolgái segítségével felébred a mélyből, és hadseregével megpróbálja lerombolni az Olimposzt, és el akarja foglalni az istenek helyét. Ezt akarják megakadályozni az istenek és a félistenek.
Vajon sikerül-e megvédeni az Olimposzt?
A könyv a görög mitológia alapkövein fekszik, ezért olyanoknak ajánlom, akik már tudnak egyet s mást, akár még gyakorlásra is jó.
A főszereplők különlegesek, ugyanis apjuk vagy anyjuk Olimposzi isten, másik szülőjük viszont halandó, ezért külön táborban kell lakniuk, hogy a szörnyek ne vadásszák le őket.
Nekem nagyon tetszett ez a könyv és egy kicsit még ismételni is tudtam, mert ha egy istennek nem jutottak eszembe a jellemzői, csak felcsaptam a tavalyi irodalomfüzetem.
Készítette: F.G.J. 6.d
Ezt a könyvet azért választottam, mert mind a négy előző részét olvastam már. Ez a könyv a Percy Jackson és az olimposziak című könyvsorozat ötödik és egyben utolsó részt. Az első két könyvből filmadaptáció is készült.
Tavaly főszereplőink, Percy és barátai egy hatalmas veszély felkelésének lehettek tanúi: a titánkirály, Kronosz hűséges szolgái segítségével felébred a mélyből, és hadseregével megpróbálja lerombolni az Olimposzt, és el akarja foglalni az istenek helyét. Ezt akarják megakadályozni az istenek és a félistenek.
Vajon sikerül-e megvédeni az Olimposzt?
A könyv a görög mitológia alapkövein fekszik, ezért olyanoknak ajánlom, akik már tudnak egyet s mást, akár még gyakorlásra is jó.
A főszereplők különlegesek, ugyanis apjuk vagy anyjuk Olimposzi isten, másik szülőjük viszont halandó, ezért külön táborban kell lakniuk, hogy a szörnyek ne vadásszák le őket.
Nekem nagyon tetszett ez a könyv és egy kicsit még ismételni is tudtam, mert ha egy istennek nem jutottak eszembe a jellemzői, csak felcsaptam a tavalyi irodalomfüzetem.
David Walliams: Gengszter nagyi
Készítette: S.S. 6.d
GENGSZTER NAGYI! Bevallom őszintén, hogy először azt hittem, egy buta, gyerekes könyv lesz. De tévedtem..., mert pont az ellenkezője...
Ezt a könyvet nagyon szokatlan volt olvasni, mert előtte csak Twilight-stílusúakat olvastam.
A könyv egy fiúról szól, aki a nagymamájánál tölti a hétvégét. Tudni kell, hogy nem szereti a nagyiját, mert nem kellemes az illata, nmondhatni BÜDÖS... A nagymama káposztaszagú, műprotkót visel, vastag szemüveget, és hallókészüléket...
Viszont egy oknál fogva nagyon megszerette a nagymamáját. Gyakran hét közben is átszökött hozzá. Egyszer a kisfiú keresett egy üveggolyót, hogy tudjon vele játszani, de az üveggolyó helyett egy sokkal, de sokkal izgalmasabb dolgot talált.
Ettől a pillanattól kezdve szeretett a nagyijához járni, hogy megnézze, van-e más ilyesmi.
De a kisfiú nem értette, hogy egy ilyen ápolatlan, régi házban hogy lehetnek ilyen dolgok?
Hogy lehet a nagymama ilyen gazdag?
Egyáltalán minek a nagymamájának ilyesmi?...
A kérdésekből volt vagy 1000...
De a fiú még a legfőbb dolgot nem tudta, a nagyi titkát, pedig a nagy titok minden kérdésre válaszolna...
Vajon a fiú a sok kérdésre megkapja a választ?
És ha IGEN, akkor hogyan?
Idézetek:
"- Ben! Harminc másodpercünk van, mielőtt a térfigyelő kamera bekapcsol - sürgette a nagyi, és ujjával az épület falán díszelgő kamerára mutatott.
Ben azonnal felpattant, hogy mikor kapcsolnak be a térfigyelő kamerák? - kérdezte gyanakodva.
- Ó - mosolygott a nagyi sejtelmesen. - Csodálkozni fogsz, ha elmesélem, mi mindent tudok."
"Ekkor egy hang szólalt meg a fejük felett lebegő helikopter hangszórójából.
- Körülvettük magukat! Tegyék le a fegyvereiket! Ismétlem: tegyék le a fegyvereiket, különben lövünk!
- De hát fegyvertelenek vagyunk! - kiáltott vissza Ben. Mivel még nem mutált, a hangja kicsit lányos volt.
- Ne vitatkozz velük, Ben! Csak tedd fel a kezedet! - harsogta túl a nagyi az óriási zajt."
Készítette: S.S. 6.d
GENGSZTER NAGYI! Bevallom őszintén, hogy először azt hittem, egy buta, gyerekes könyv lesz. De tévedtem..., mert pont az ellenkezője...
Ezt a könyvet nagyon szokatlan volt olvasni, mert előtte csak Twilight-stílusúakat olvastam.
A könyv egy fiúról szól, aki a nagymamájánál tölti a hétvégét. Tudni kell, hogy nem szereti a nagyiját, mert nem kellemes az illata, nmondhatni BÜDÖS... A nagymama káposztaszagú, műprotkót visel, vastag szemüveget, és hallókészüléket...
Viszont egy oknál fogva nagyon megszerette a nagymamáját. Gyakran hét közben is átszökött hozzá. Egyszer a kisfiú keresett egy üveggolyót, hogy tudjon vele játszani, de az üveggolyó helyett egy sokkal, de sokkal izgalmasabb dolgot talált.
Ettől a pillanattól kezdve szeretett a nagyijához járni, hogy megnézze, van-e más ilyesmi.
De a kisfiú nem értette, hogy egy ilyen ápolatlan, régi házban hogy lehetnek ilyen dolgok?
Hogy lehet a nagymama ilyen gazdag?
Egyáltalán minek a nagymamájának ilyesmi?...
A kérdésekből volt vagy 1000...
De a fiú még a legfőbb dolgot nem tudta, a nagyi titkát, pedig a nagy titok minden kérdésre válaszolna...
Vajon a fiú a sok kérdésre megkapja a választ?
És ha IGEN, akkor hogyan?
Idézetek:
"- Ben! Harminc másodpercünk van, mielőtt a térfigyelő kamera bekapcsol - sürgette a nagyi, és ujjával az épület falán díszelgő kamerára mutatott.
Ben azonnal felpattant, hogy mikor kapcsolnak be a térfigyelő kamerák? - kérdezte gyanakodva.
- Ó - mosolygott a nagyi sejtelmesen. - Csodálkozni fogsz, ha elmesélem, mi mindent tudok."
"Ekkor egy hang szólalt meg a fejük felett lebegő helikopter hangszórójából.
- Körülvettük magukat! Tegyék le a fegyvereiket! Ismétlem: tegyék le a fegyvereiket, különben lövünk!
- De hát fegyvertelenek vagyunk! - kiáltott vissza Ben. Mivel még nem mutált, a hangja kicsit lányos volt.
- Ne vitatkozz velük, Ben! Csak tedd fel a kezedet! - harsogta túl a nagyi az óriási zajt."
Darren Shan: Rémségek cirkusza
Készítette: B.B. 7.c
Nyár elején kaptam ezt a könyvet anyukámtól, akinek a bolti eladó ajánlotta ezt az érdekes, izgalmas és misztikus könyvet. Én pedig akár egy sas, rávetettem magam az új zsákmányra.
A regénysorozat első része a Rémségek cirkusza. A könyv főszereplője, Darren és legjobb barátja, steve átlagos iskolás kamasz fiúk. Steve imádja a képregényeket.
A cselekmény ott kezdődik, amikor Darren hozájut egy szórólaphoz, ami egyben egy jegy is a Rémségek cirkuszába. Mindannyian szeretnék megnézni az előadást. Azonban csak két főre szól a jegy.
Steve biztosan bejut a cirkuszba, mert ő fizeti a jegyet az anyukája félretett pénzéből. A sorsolás után pedig kiderül, hogy Darren tart vele.
Így hát Darren és Steve elkezdik szervezni, hogyan szökjenek meg otthonról, hogy elmehessenek a késő esti előadásra. Végül pontos tervet készítenek az esti szökésről.
Egyik hétfőn sötétedés után megszöknek, és elindulnak a cirkusz felé. Végül odaérnek, felülnek a nézőtérre, és várják és várják a műsor kezdetét. Egyszer csak megjelenik Hibernius Tall, a cirkusz igazgatója, aki felkonferálja a műsort.
A fiúk pár percen belül már látják is Madame Truskát, aki képes pillanatok alatt megnöveszteni a szakállát, majd visszahúzni azt. Megjelenik még Vasfogú Gertha, aki képes mindent megrágni. Kétgyomrú Rhamus mindent megeszik rekordidő alatt - és még sok furcsa teremtmény is a színre lép.
Ám egyet közülük nagyon furcsának talált Steve. Méghozzá Mr. Crepsleyt és az ő pókját, Madame Octát. A műsor után Steve azt mondja Darrennek, hogy bent hagyott valamit a cirkuszban. Darren azonban titokban kissé gyanakvóan követi Steve-t. Darren elbújik a cirkuszban, hogy Steve észre ne vegye. Meglepődve látja Steve-t, ahogy Mr. Crepsleyvel beszélget. És hallja is, mit mond legjobb barátja a pókidomárnak: Tudom, ki maga...
Ez egy olyan regény, amit tényleg lehetetlen letenni. Nagyon tetszett. Egy nap alatt el is olvastam. Elsősorban fiúknak ajánlom, de lehet, hogy van olyan lány, akit már sikerült meggyőznöm, hogy milyen jó ez a könyv. Szerintem nagyon kedvelhető ez az izgalmas, misztikus és lebilincselő könyv.
Készítette: B.B. 7.c
Nyár elején kaptam ezt a könyvet anyukámtól, akinek a bolti eladó ajánlotta ezt az érdekes, izgalmas és misztikus könyvet. Én pedig akár egy sas, rávetettem magam az új zsákmányra.
A regénysorozat első része a Rémségek cirkusza. A könyv főszereplője, Darren és legjobb barátja, steve átlagos iskolás kamasz fiúk. Steve imádja a képregényeket.
A cselekmény ott kezdődik, amikor Darren hozájut egy szórólaphoz, ami egyben egy jegy is a Rémségek cirkuszába. Mindannyian szeretnék megnézni az előadást. Azonban csak két főre szól a jegy.
Steve biztosan bejut a cirkuszba, mert ő fizeti a jegyet az anyukája félretett pénzéből. A sorsolás után pedig kiderül, hogy Darren tart vele.
Így hát Darren és Steve elkezdik szervezni, hogyan szökjenek meg otthonról, hogy elmehessenek a késő esti előadásra. Végül pontos tervet készítenek az esti szökésről.
Egyik hétfőn sötétedés után megszöknek, és elindulnak a cirkusz felé. Végül odaérnek, felülnek a nézőtérre, és várják és várják a műsor kezdetét. Egyszer csak megjelenik Hibernius Tall, a cirkusz igazgatója, aki felkonferálja a műsort.
A fiúk pár percen belül már látják is Madame Truskát, aki képes pillanatok alatt megnöveszteni a szakállát, majd visszahúzni azt. Megjelenik még Vasfogú Gertha, aki képes mindent megrágni. Kétgyomrú Rhamus mindent megeszik rekordidő alatt - és még sok furcsa teremtmény is a színre lép.
Ám egyet közülük nagyon furcsának talált Steve. Méghozzá Mr. Crepsleyt és az ő pókját, Madame Octát. A műsor után Steve azt mondja Darrennek, hogy bent hagyott valamit a cirkuszban. Darren azonban titokban kissé gyanakvóan követi Steve-t. Darren elbújik a cirkuszban, hogy Steve észre ne vegye. Meglepődve látja Steve-t, ahogy Mr. Crepsleyvel beszélget. És hallja is, mit mond legjobb barátja a pókidomárnak: Tudom, ki maga...
Ez egy olyan regény, amit tényleg lehetetlen letenni. Nagyon tetszett. Egy nap alatt el is olvastam. Elsősorban fiúknak ajánlom, de lehet, hogy van olyan lány, akit már sikerült meggyőznöm, hogy milyen jó ez a könyv. Szerintem nagyon kedvelhető ez az izgalmas, misztikus és lebilincselő könyv.
E. Charles Vivian: Robin Hood
Készítette: Gy.R. 6.c
Ez a könyv úgy került került a kezembe,hogy nyáron a nyaralónk mellett sokat íjászkodtam a szülinapomra kapott íjjal és amikor a könyvválasztásra került a sor egyből a Robin Hoodra gondoltam.
A történet a XI-XII. század idején játszódik Angliában. A normann hódítók Hugó apáttal a Mária Szent Szíve Apátság vezetőjével az élen zsarnokoskodnak a szegény, angol őslakosok felett. Robin Locksley, vagy ahogy a nép nevezi Robin Hood a történet főszereplője felesküszik az eltiport nép védelmére. Robin a sherwoodi erdőben csapatot gyűjt maga köré a szegény, de bátor és tehetséges emberekből. Az erdőben már egy külön közösséget alkotnak, amely már képes szembeszállni a felfegyverkezett, páncélos normann "kutyák" ellen. A csapathoz különböző mesteremberek, papok, molnárok, kovácsok, és minden fajta szegénylegények csatlakoznak. Ez egyben az önfenntartásukat is biztosította. Az erdei rajtaütések során megismerhetjük a tehetséges kardforgatókat,a kiváló céllövő íjászokat és a furfangos gondolkodású csapattagokat is. Maga Robin is ügyesen bánik az íjjal, de a ravaszságában sem csalódhatunk, mert a történet során is többször lóváteszi a gazdag, pompában élő nemesurakat.
Ha tudni szeretnéd mi lett a csatározások vége, olvasd el a könyvet!
Szerintem érdekes átérezni az akkori emberek érzéseit és megtudni, hogy és miként gondolkodnak.
Mindenkinek ajánlom a Robin Hood című kalandregényt!
Készítette: Gy.R. 6.c
Ez a könyv úgy került került a kezembe,hogy nyáron a nyaralónk mellett sokat íjászkodtam a szülinapomra kapott íjjal és amikor a könyvválasztásra került a sor egyből a Robin Hoodra gondoltam.
A történet a XI-XII. század idején játszódik Angliában. A normann hódítók Hugó apáttal a Mária Szent Szíve Apátság vezetőjével az élen zsarnokoskodnak a szegény, angol őslakosok felett. Robin Locksley, vagy ahogy a nép nevezi Robin Hood a történet főszereplője felesküszik az eltiport nép védelmére. Robin a sherwoodi erdőben csapatot gyűjt maga köré a szegény, de bátor és tehetséges emberekből. Az erdőben már egy külön közösséget alkotnak, amely már képes szembeszállni a felfegyverkezett, páncélos normann "kutyák" ellen. A csapathoz különböző mesteremberek, papok, molnárok, kovácsok, és minden fajta szegénylegények csatlakoznak. Ez egyben az önfenntartásukat is biztosította. Az erdei rajtaütések során megismerhetjük a tehetséges kardforgatókat,a kiváló céllövő íjászokat és a furfangos gondolkodású csapattagokat is. Maga Robin is ügyesen bánik az íjjal, de a ravaszságában sem csalódhatunk, mert a történet során is többször lóváteszi a gazdag, pompában élő nemesurakat.
Ha tudni szeretnéd mi lett a csatározások vége, olvasd el a könyvet!
Szerintem érdekes átérezni az akkori emberek érzéseit és megtudni, hogy és miként gondolkodnak.
Mindenkinek ajánlom a Robin Hood című kalandregényt!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






